Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Красилів the best » Читальна зала » Цікаві факти » Міфи і факти про саме цікаве



Міфи і факти про саме цікаве

Міфи і факти про саме цікаве


Чи літак може розбитий, якщо Ви включите в польоті мобільний телефон? І чи здатна вилка підірвати мікрохвильову піч? Чи правда, що лиск монітори шкідливіше для очей, ніж звичайні? ... Саймон Осборн подвергает міфи про високих технологіях ретельної перевірки



Мобільні телефони здатні призводити до авіакатастрофи, порушувати роботу систем життєзабезпечення та викликати вибухи на заправних станціях

Скільки існують мобільні телефони, стільки нам твердять, що в деяких місцях ними не можна користуватися ні за яких обставин. Стверджують, що стільниковий телефон здатний перешкодити роботі комп'ютерів, які не дають самолету впасти. Нібито простий дзвінок зі словами "ми злітає" може призвести до катастрофи. Однак на минулому тижні британське управління в області зв'язку - Ofcom - дозволило користуватися мобільними телефонами на всіх лайнерах, зареєстрованих у Великій Британії. Так що ж, ці катастрофічні наслідки - лише вигадка? А як бути з іншими заборонами на користування стільниковим? Адже нам також говорять, що не можна користуватися телефонами у заправного терміналу бензоколонки, оскільки це може спровокувати вибух, або в лікарнях - там нібито це загрожує порушити роботу високоточного обладнання, наприклад, систем життєзабезпечення.

"Доказів того, що мобільні телефони становлять небезпеку, практично немає", - пояснює доктор Адам Берджесс, викладач соціології з Кентський університету, автор книги "Сотові телефони: страхи суспільства і культ предосторожности". У випадку з лікарнями, цитує Берджесс дослідження десятирічної давності, мобільний може вплинути на роботу лише 4% обладнання, причому лише на 0,1% - у значній мірі. "А технології з тих пір продвинулись, так що ризик став ще менше". А що щодо вибуху на заправці? Чи дійсно ми прирікає себе на загибель, надіславши sms або зробивши дзвінок, якщо одночасно записуємо бак? Не треба панікувати, заспокоює Берджесс. На його думку, культ предосторожности в нафтовій промисловості виник після катастрофи 1988 року на буровой вишці Piper Alpha (тоді в результаті пожежі загинули 167 чоловік. - Прим. Ред.). "Але ось небезпека з боку телефонів завжди була лише гіпотетичну, - говорить він. - В Америці звучали твердження, що низка вибухів на заправках стався через телефонів. Однак потім з'ясувалося, що вибухи траплялися через розрядів статичної електрики від одягу водіїв, які виходили з машин. Звинувачення проти стільникових не підтверджені доказами ".

Вердикт: це міф - наскільки ми можемо судити. І все-таки поки остерігся телефонувати своєму брокеру з відділення інтенсивної терапії.



Пласкі монітори шкідливіше для очей, ніж звичайні

Ненавиджу займатися розрахунками, але давайте постанови, що офісний працівник цілком може проводити за екраном комп'ютера до 60 годин на тиждень - видаляти спам, відповідати будинку на бестолково листи на Facebook'е або навіть займатися чимось корисним. За оцінками Коледжу оптики, кожен з нас у середньому проводить перед різного роду моніторами страшне кількість часу - три з половиною місяці на рік.

"Наші очі не призначені для того, щоб так довго дивитися в одну точку, - говорить Кіт Холланд, офтальмолог з Челтнема. - Вони повинні рухатися, фокусуватися, озиратися периферію". Не дивно, що, якщо проводити занадто багато часу за екраном, це не дуже добре позначається на зір. "Ви починаєте моргана рідше, а це може викликати дискомфорт і спазми фокальній м'язів, - пояснює Холланд. - У людей із спадковою міопія активна робота за екраном може призводити до прискореного розвитку короткозорості".

Але мають рацію ті, хто стверджує, що плоскі екрани, які практично поховали старі незграбні монітори з електронно-променевою трубкою, небезпечні для здоров'я? Саме так заявляє якась фірма, що торгує в інтернеті захисними "окулярами для офісу". Монітори з плоским екраном, стверджує компанія, "випромінюють на небезпечній частоті ... яка ускладнює зір і, як свідчать експерименти, надає пагубний вплив на обмін речовин в клітинах". Чи варто хвилюватися?

"Це стовідсотковий обман, - заспокоює Холланд. - Доказів на користь подібних заяв у будь-якому випадку немає - плоскі екрани не є свідомо небезпечними".

Тим Хантер, офтальмолог Університетської лікарні в Лідс, говорить, що в дійсності плоскі екрани менш шкідливі, ніж більшість старих моніторів, які "малювали" зображення на екрані багато разів в секунду. У більшості людей не виникало проблем з тим, щоб скласти зображення разом в рухається картинку, однак деякі бачили блимання - а це могло викликати головний біль, а в гіршому випадку і епілептичні припадки.

Вердикт: це міф - в цілому плоскі екрани корисною.



Сканери в аеропорту викликають збої в роботі кардіостимуляторів

Необхідність знімати черевики і виймати все з кишень, сгрудівшісь у поста охорони в аеропорту, завжди дратує. Але що якщо ваше життя залежить від металевого пристрою, що неможливо покласти в маленький пластиковий піддон? Чи дійсно рамка металлодетектора може вбити людину, яка користується кардіостимулятором?

У 2003 році німецькі дослідники опублікували у виданні Journal of the American College of Cardiology роботу, в якій говорилося: 200 учасників експерименту пройшли з кардіостимулятором через стандартні перевірки в аеропорту, і це закінчилося без наслідків.

Однак британська організація Heart Foundation радить своїм пацієнтам не ходити через рамку металлодетектора. Медсестра з кардіологічного відділення Джуді О'Салліван пояснює: "Магнітні хвилі, які іспускает сканер в аеропорту, можуть змінити швидкість роботи стимулятора. У результаті її знадобиться виставляти заново. Це може викликати у людини відчуття запаморочення або привести до прискорене серцебиття". Тим, хто користується серцевими стимуляторами, лікарі рекомендують вимагати догляду за допомогою ручного сканера, причому без сканування області грудей.

Вердикт: це правда!



класти будь-які металеві предмети у мікрохвильову піч вкрай небезпечно

Сайти по обміну відеороликами переповнені кліпами, де нерозумні підлітки кладуть у мікрохвильовку самі різні речі: лампочку (загоряється, а потім вибухає), балон з пропаном (вибухає, різного пічку і стіл на шматки), поющий іграшку Furby (загоряється, затихає, а потім вмирає). Але чому ж у керівництва до мікрохвильовим печей велять: ніколи і ні за що не кладіть всередину металеві предмети?

"Метал поглинає микроволн набагато краще, ніж їжа або рідина. Це означає, що метал дуже сильно розігрівається і виникає електричний струм. Цей струм може викликати розряд високої напруги, який здатний пройти від предмета до корпусу мікрохвильовку, - говорить Демієн Хемпшір, професор фізики з Університету графства Дарем. - Подібний розряд може пошкодити електроніку магнетронний - пристрої, перетворює мережеве електрику в микроволн ".

Вердикт: вашу мікрохвильовку це може вбити, але самі ви, мабуть, залишитеся живі.



Навіть "Макінтош" від Apple може спіймати комп'ютерний вірус

Як вірного прихильника Windows мене мало що втомлює так само сильно, як заяви любителів Apple про перевагу їх більш розумних і красивих "Маків". У нещодавній рекламі самовдоволеним Роберт Уебб (британський комік. - Прим. Ред.) Зображує "Макінтош", а неряшлівий Девід Мітчелл - PC. Перший заявляє: "У мене Mac OS X, так що мені не потрібно турбуватися про віруси і шпигунських програмах, як PC". На цю рекламу надійшов ряд скарг.

За словами Клів Лонгботтома, що очолює аналітичну IT-компанію Quocirca, не можна говорити, ніби "Мак" неспособен заразитися вірусом. "Цілком здатен. Просто ніхто не пише ці віруси. По всьому світу" Макінтош "залишають лише близько 3% від загального числа домашніх комп'ютерів. При такому рівні хакерам фінансово невигідно писати віруси для" Маків ".

Раніше "Маки" дійсно були захищені краще, але часи змінилися, і якщо тепер їх власники закривають очі на небезпеку - вони роблять це на свій страх і ризик. Все частіше власники PC встановлюють антивірусні програми, до боротьби з вірусами подключилась Microsoft, і тепер хакери, ймовірно, звернуть увагу на "Маки". Можливо, власникам останніх настав час замислитися про антивірусних програмах вроде McAfee.

Вердикт: це правда. Фанати "Маків", будьте обережні.



Злочинці можуть добути інформацію про вашому банківському рахунку зі старого комп'ютера, навіть якщо ви її видалили

Перейдіть образливий запас або відомості про банківський рахунок, натисніть кнопку "видалити", і ці дані назавжди зникнуть з вашого комп'ютера - так ведь? Не зовсім. Судячи з недавнім новинах, шахраї можуть отримати доступ до віддалених файлів, діставшись до жорсткого диска викинутого комп'ютера.

Файли зберігаються на жорсткому диску (HDD) - вращающийся диск, покритої магнітним матеріалом. Над ним ходить пристрій для зчитування та запису, що визначає напрямок магнітного матеріалу, розділеного на маленькі секції. Кожне з напрямків означає або "0" або "1" - двійкові кодом записані всі файли та фотографії. Якщо натиснути "видалити", цей код насправді нікуди не зникне - просто місце на жорсткому диску буде позначено як вільне для нових даних. Тому фахівці з відновлення інформації - або шахраї - все одно здатні вважати "видалену інформацію.

Так як же видалити важливі дані? "Вийміть жорсткий диск і ударьте по ньому молотком, - радить Роб Вінтер, співробітник фірми Kroll Ontrack по відновленню даних. - Чи є варіант скористатися програмою, яка запише на цьому місці нулі й одиниці у випадковому порядку". Саме так працює функція "безпечне видалення" в Mac OS X. На PC подібну задачу виконують програми на кшталт Wipe Drive. А в міністерстві оборони США старі диски знищують, стираючи інформацію за допомогою магніту.

Вердикт: це правда - але цю проблему легко вирішити за допомогою молотка.



Для того, щоб домогтися від компакт-диска кращого звучання, потрібно покласти його в реверсивних

Ідеальні чи компакт-диски? Чи можна поліпшити якість їх звучання? Багато хто вірить, що якщо покласти диск у реверсивних, це змусить навіть саму посередню певичка звучати краще. Бути може, мої вуха мене і обманюють, але коли я на ніч убрал в холодильник взятий у колеги диск Passion (п'ятий і останній успішний альбом Джеррі Халлівелл), на ранок він все одно звучав отвратительно.

Стать Дрейсон, менеджер фабрики однієї з японських фірм з виробництва CD, оцінює цей міф скептично. "Можна припустити, що з-за неякісного нижнього шару пластику на диску відбувається заломлення та відбиття променів, які потрапляють на шар з даними і тим самим псують звук. Теоретично, охолодження диска здатне поліпшити розміщення полімерних ланцюгів пластику і зробити диск чистіше. Але навіть якщо це станеться, плохой диск не стане гарним, а хороший не стане ще краще ". Давайте заодно розвіємо та інші міфи про CD. Чи можна поліпшити якість звуку, пофарбувати диск зеленими чорнилом? "Повна нісенітниця", - відповідає Дрейсон. А якщо натерти його банановой шкірці? "Краще скористатися стандартними полірувальних засобами", - радить він.

Вердикт: це міф - з якісними дисками такий спосіб не працює.

По материалам: inopressa.ru



Обговорити на форумі
Автор Fed Коментарів 0 Переглядів 1977
Спонсорська реклама
Читайте про цікаві факти та нариси з історії світу

Написати кометар
Ваше Ім'я:


Ваш E-Mail:



Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду


Введіть код: