Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Красилів the best » Що за день? » 25 грудня - Лютеранське Різдво25 грудня - Лютеранське Різдво

Що за день? 25 грудня 2008
25 грудня - Лютеранське Різдво День Народження Ісуса Христа є одним з головних християнських свят. В основі свята - біблійна історія про народження у Віфлеємі Спасителя Ісуса Христа Дівою Марією.

Свято відзначають і католики та православні та протестанти. Різняться тільки дати (25 грудня, 6 січня і 19 січня) і календарні стилі (Юліанський і григоріанський). У європейських та ряді інших державах за точку літочислення прийнята саме дата Народження Христа (від Р.Х. або Annus Domine), хоча і розрахована в середні віки, як виявилося згодом, з невеликою помилкою на 3-4 роки.

У кожній країні і в кожній конфесії є свої особливості у святкуванні Різдва. У лютеранстве до числа різдвяних традицій належать, перш за все, наступні:

Свічки. Горящие свічки - символ світла, символ зірок, сіявшіх на небі в час народження Христа. Свічки можуть бути різної форми.

Різдвяний вінок. Різдвяний вінок плететься, як правило з гілок сосни, ялини, піхти. Способи плетіння можуть бути різними. Вінок прикрашається свічками, стрічками, дерев'яними фігурками. Його підвішували над дверима, на стіну або кладуть на різдвяний стіл. Нерідко в різдвяний вінок вставляють чотири свічки - за кількістю тижнів Адвента (різдвяного посту), безпосередньо передують Різдву. Щонеділі на богослужінні запалюють одну з цих свічок.

Різдвяна ялинка. Традиція ставити на Різдво ялинку пов'язана з лютеранством і німецькомовних країнами. Вперше вона з'явилася саме там. Тільки при Петре I вона перекочувала в Росію, а в радянську епоху різдвяна ялинка була замінена на новорічну ялина.

Різдвяна зірка. Нагадує про Віфлеємську зірку і зазвичай вішається на ялинку.

Ясла, або так званий «вертеп». Слово «вертеп» не мало спочатку такого негативного змісту, як зараз, і означало ясла, де народився Христос. Також як і католики, лютерани на Різдво встановлюють ясла і розігрують сцену Народження Спасителя. Вважається, що тим самим Віфлеєму як би входить в будинки і церкви, стає ближче і зрозуміліше.

У витоку цієї традиції знаходиться «жива картина» Різдва, влаштована Франціском Ассізскім та його братами по Ордену в лісі поблизу грец. Для святкування Різдва ними були встановлені ясла, принесли сіно, призвели справжніх бика і осла. Так, Франциск Ассізскій знову відкрив християнам очі на те, що Ісус був людиною, що сидів не в палаці, але народженим у яслях, що сидів серед бідних і чужинну, що не мали даху над головою, тобто був ближче, ніж здавалося звичайним середньовічному людині.Обговорити на форумі
Автор Fed Коментарів 0 Переглядів 1213
Спонсорська реклама
Що за день? - Календар свят - Ми знайдемо свято на кожен день

Написати кометар
Ваше Ім'я:


Ваш E-Mail:Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду


Введіть код: