Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Красилів the best » Читальна зала » Цікаві факти » Сон – це санаторій для душі й тілаСон – це санаторій для душі й тіла

Сон – це санаторій для душі й тіла


Медики кажуть, що сон – це санаторій для душі й тіла, куди ви вирушаєте щоночі.
Й справді, під час сну організм проводить самодіагностику внутрішніх систем та виправляє неполадки, які виникли. Ви навіть не уявляєте, з якими проблемами може впоратися сон. Він дозволяє…

Схуднути й стати стрункішим. Вирішення проблеми ожиріння напряму пов’язана зі сном. Неймовірно, але факт: він дає значно кращий ефект щодо схуднення, ніж намагання зігнати жир на тренажерах, особливо якщо час на фітнес «викроюєте» за рахунок сну. Канадські ендокринологи з’ясували: зменшення сну на дві години призводить до зайвої ваги у 20 відсотків чоловіків та 24 – жінок. Адже той, хто пізно лягає спати, мимоволі стає «нічним їдоком». Британський професор Альберт Станкард підрахував: люди, які сплять менше семи годин на добу, половину добової калорійності отримують між двадцять першою та шостою годинами, коли все, що з’їсте, переходить у підшкірну клітковину. А от якщо ви вкладаєтеся вчасно, але вночі прокидаєтеся від відчуття голоду, проконсультуйтеся у ендокринолога та гастроентеролога. Може бути, що у вас в крові різко знизився рівень глюкози, або ж зросла кислотність шлункового соку – це типова ознака гастриту та виразкової хвороби. До того ж, стверджують медики, нестача нічного відпочинку призводить до зниження рівня лептину – гормона, який стимулює обмін речовин та зменшує відчуття голоду. Одночасно у крові підвищується концентрація грелину, який покращує апетит. Американські вчені з’ясували: дефіцит 3-4 годин сну призводить до того, що організм перестає реагувати на гормон інсулін, який керує жировим та вуглеводним обміном. А це – прямий шлях до ожиріння та цукрового діабету.

Бути «сексі». Кількість жінок від 20 до 45 років, які сплять менше семи годин на добу, з 1960 до 2009 року зросла з 16 до 37 відсотків, разом з тим, кількість тих, хто страждає порушенням менструального циклу та іншими проявами дисфункції яйників, зросла у кілька разів. Адже гормональна активність жіночих статевих залоз регулюється біоритмами сну та бадьорості: коли добовий графік порушується, місячні починаються невчасно і створюється грунт для розвитку гінекологічних захворювань. Хронобіологія доводить: жінок потрібно берегти й дозволяти їм спати подовше. Щоправда, чоловіків це теж стосується. Їм потрібно проводити в обіймах Морфея не менше семи-восьми годин, тоді як жінкам потрібно вісім-дев’ять годин.

Уникнути травм та дорожньо-транспортних пригод. Водію, позбавленому повноцінного сну, потрібно в п’ять-десять разів більше часу, щоб звернути у бік, уникаючи можливого зіткнення, ніж тому, хто добре виспався. Введення літнього часу вдвічі збільшує кількість аварій на дорогах. Втрата лише години сну на вісім відсотків збільшує шанси потрапити у ДТП для кожного водія. А оскільки потреба подрімати частіше з’являється в післяобідню пору (такі особливості біоритмів сну та неспання), то чверть усіх ДТП на трасах стається після полудня. Тому у другій половині дня будьте особливо уважними за кермом і переходячи дорогу.
Зміцнити імунітет. Якщо ви не виспалися, організм перебуває в напівдрімотному стані навіть після пробудження. Ендокринна система ще не прокинулася, а значить – не зріс рівень адреналіну, гідрокортизону та інших гормонів, які тонізують тіло та активізують захисну систему. Тиск на мінімумі, пульс уповільнений, легені вентилюються недостатньо – адже внутрішні органи працюють в нічному режимі. Обмін речовин відбувається на малих обертах, апетит на нулі, шлунковий сік не виділяється, температура тіла понижена. От чому людині, яка не виспалася, так важко встати з ліжка. Навіть тепло одягнена, вона мерзне і підхоплює віруси. Тіло спить на ходу – імунітет теж бездіяльний.

Підвищити інтелект. Канадський професор Стенлі Ковен з’ясував, що кожна година недосипання знижує на відсоток розумові здібності.


джерело
Підготувала Ольга МАЛИНОВСЬКА.
Теги цікавоОбговорити на форумі
Автор Fed Коментарів 0 Переглядів 533
Спонсорська реклама
Читайте про цікаві факти та нариси з історії світу

Написати кометар
Ваше Ім'я:


Ваш E-Mail:Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду


Введіть код: