Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Красилів the best » Що за день? » 23 березня - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва23 березня - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва

Що за день? 23 березня 2009
23 березня - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва «Культура - це простір, в якому проходить людське життя від народження до смерті». М. В. Попович.

23 березня в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Ця дата встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури і любителів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.

Українська культура, одна з небагатьох, якій вдалося вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамутненность.

Прабатька української культури, доводять дослідники, можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культуру Київської Русі - дохристиянські та християнську.

Безсумнівно, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалася у взаєминах з культурами Заходу і Сходу, в системі Польсько-литовської держави, украінофобском «лоні» царської Росії. Наслідком цього стали, з одного боку, система освіти і картання, побудовані на західних зразках, з іншого - приниження української мови як «простонародному» і, в той же час, становлення Новоукраїнський літератури, написаний саме цим народним мовою.

І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка зробила відчутний вплив на будівництво імперської культури, такі її визначають галузі, як література, наука, живопис та музика.
У той же час, не можна применшувати вплив російської культури на українську.

Українська культура проникнути також козацьким непідданого національним духом свободи і вольності.

Не можна обійти увагою феномен «соціалістичної культури», адже Україна в цей період, незважаючи на всі втрати, в тому числі й криваві, зробила гігантський ривок в освіті, культурі, науці і техніці.

Після здобуття Україною незалежності виникли нові пріоритети не лише в політиці, але і в культурі. Репрезентація держави в цій галузі та її культурним розвитком мало займатися Міністерство культури України, яке й було створено.

Зараз Міністерство культури реорганізовано в Міністерство культури і туризму України, перевизначено його завдання та обов'язки.

У сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється незатребуваною, важливо обрати та затвердити високі моральні принципи, засновані на тисячолітньої духовне та культурне надбання українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

«Сучасна українська культура - це дуже ліниво простір». Анатолій Ульянов.Обговорити на форумі
Автор Fed Коментарів 0 Переглядів 575
Спонсорська реклама
Що за день? - Календар свят - Ми знайдемо свято на кожен день

Написати кометар
Ваше Ім'я:


Ваш E-Mail:Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду


Введіть код: